اسنپ در حال حاضر با ارزش ترین استارت آپ ایران است.
درآمد ۴۴۰ میلیاردتومانی تاکسی آنلاین اسنپ در هر سال،آن را به با ارزش ترین استارت آپ با ارزشی معادل ۱۳۰۰ میلیارد تومان تبدیل کرده است.

 

استارتاپ نیوز – پرویز بابایی:  همزمان با اغاز فعالیت تاکسی آنلاین اسنپ در قم ، سفرهای درون شهری توسط اسنپ از مرز ۷۰۰ هزار سفر در روز گذشت.

به گزارش استارتاپ نیوز بر این اساس  با ۱۵۰هزار راننده تحت پوشش روزانه حدود ۱٫۲ میلیارد تومان فروش و حداقل ۶۰۰ میلیون تومان سود خالص دارد .حداقل هزینه جابجایی در هر سفر ۵۰ هزار ریال و در سفرهای درون شهری حداکثر به ۵۰۰ هزار ریال هم می رسد اما میانگین قیمت و هزینه دریافتی از مسافران در هر سفر با اسنپ حدود ۱۴۰ هزار ریال است که ۱۳ درصد این رقم معادل ۱۷۲۰۰ ریال کارکزد به اسنپ می رسد.

به این ترتیب در حالی که اسنپ امروز ۷ میلیون کاربر فعال، ۷۰۰ هزار سفر در روز و‌ در ۷ شهر ایران حضور دارداز ۷۰۰ هزار سفر درون شهری به طور میانگین از قرار هر سفر ۱۷۲۰۰ ریال روزانه حدود ۱۲ میلیارد ریال و سالانه حدود ۴۴۰ میلیارد تومان نصیب اسنپ می شود که بر اساس درامد فعالیتها و صنوف خدماتی حداقل ۵۰ درصد از این رقم سود خالص می باشد.

از منظر دیگری هم به این سود نگاه کنیم کاملا قابل قبول و باور پذیر می باشد چرا که ضرائب مالیاتی درامدهای خدماتی بر اساس ۵۰ درصد سود از کل فروش و درامدهای خدماتی به صورت استاندارد تنظیم شده است و سازمان های امور مالیاتی در دنیا حداقل ۵۰ درصد درامدهای خدماتی را سود خالص در نظر می گیرند.

 

بنا براین آمار هفتمین سامانه آنلاین تاکسی در دنیاست که سالانه حداقل ۲۲۰ میلیارد تومان یعنی بیش از ۶۰ملیون دلار سود خالص دارد .

 

مدیر فنی اسنپ در اختتامیه #کدکاپ خبر از ارایه نرم‌افزار جدید رانندگان داد که سیستم احراز هویت و اعلام وضعیت اضطراری  از ویژگی‌های آن هستند. درصورت بروز مشکل برای رانندگان، با فشردن دکمه SOS آخرین اطلاعات و موقعیت هم‌راه در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

 

در نسخه جدید دیگر نیازی به اشتراک‌گزاری شماره با راننده نیست و از طریق یک شماره واحد اینترنتی تماس  ارزانتر برقرار می‌شود. اسنپ با این سیستم جدید از سرویس اشتراک‌گذاری ماشین خودش یا carpooling رونمایی خواهد کرد. با ادعای ۳۰ درصد ارزانتر و ۴۰ درصد درآمد بیشتر.

 

منبع خبر سایت استارتاپ نیوز