ما به چه سروری برای راه اندازی اپلیکیشن تاکسی سرویس و یا فروشگاهی نیاز داریم؟

یکی از مهم ترین مسائل در تهیه و تولید اپلیکیشن و شروع کسب و کار اینترنتی، سرور مورد نیاز برای کسب کار شما است.

سرور کلیدی ترین مورد در زمینه سرعت اپلیکیشن شما می باشد. هر چه سرور شما توانمند تر باشد قطعا در اپلیکیشن با مشکل کندی سرعت و قطع شدن ارتباط رو به رو نخواهید شد.

سرورها به دو دسته لینوکس و ویندوز در نوع سیستم عامل تقسیم میشوند. اگر شرکت برنامه نویسی با زبان برنامه نویسی php اقدام به کدنویسی نماید حتما شما به یک سرور با سیستم عامل لینوکس نیاز دارید.

سرورها از نظر موقعیت جغرافیایی به دو دسته سرورهای داخلی و سرورهای خارجی تقسیم میشوند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

یکی از مهمترین موارد در انتخاب سرور، نوع هارد سرور می باشد که به سه نسل تقسیم میشود

  • ساتا: تکنولوژی این هارد قدیمی بوده و سرعت آن به طور میانگین ۱۰۰مگابایت در ثانیه می باشد.
  • SSD : هاردهای اس اس دی دارای سرعت چند برابری نسبت به هاردهای ساتا بوده و سرعتی در حدود ۵۰۰مگابایت در ثانیه را شامل میشود.
  • NVMe: این نوع هارد از جدیدترین تکنولوژی روز بهره می برد و سرعتی معادل با ۳گیگابایت در ثانیه دارد.

شرکت اپکار این افتخار را دارد که میزبان سرور و یا هاست شما عزیزان باشد.

هاست های شرکت از نوع لینوکس و در کشور آلمان می باشد و از جدیدترین تکنولوژی های روز بهره می برد. همچنین هاردهای استفاده شده در این سرورها از نوع NVMe بوده که به مراتب سرعت فوق العاده بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

برای راه اندازی یک اپلیکیشن تاکسی سرویس، انتخاب سرور کاملا متفاوت خواهد بود. هزینه سروری که برای یک اپلیکیشن تاکسی سرویس باید انجام داد، شامل موارد بسیار زیادی از جمله، تعداد کاربران آنلاین و فعال در اپلیکیشن، مناطق تحت پوشش، تعداد درخواست ها در لحظه و … می باشد. برای راه اندازی اپلیکیشن تاکسی سرویس با حدود ۳۰ درخواست در لحظه، شرکت اپکار،پلن طلایی خود را به شما پیشنهاد میدهند.

برای راه اندازی اپلیکیشن فروشگاهی مشابه اپلیکیشن دیجیکالا با در نظر گرفتن میانگین ۱۰۰۰۰ بازدید در روز شما به پلن الماس ما نیاز خواهید داشت.

لازم به ذکر است کلیه این پلن ها دارای کنترل پنل Cpanel بوده که بسیار کاربرپسند می باشد.

در صورتی که تمایل به داشتن سرورر مجازی و یا اختصاصی دارید لطفا با شرکت تماس حاصل فرمایید