مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن برای اندروید و ios

با فراگیرشدن کاربران تلفن همراه، نیاز به طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارها به امری ضروری بدل می شود. برای ساخت اپلیکیشن موبایل مراحلی وجود دارد که بد نیست با آنها آشنایی داشته باشید. با اپکار همراه باشید تا با مراحل ساخت اپلیکیشنآشنا شوید.

برای طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید و ios  به طور معمول ۷ مرحله مهم مورد بررسی قرار میگیرد که به اختصار به توضیح این موارد می پردازیم.

 

مرحله اول: بررسی و تحلیل ایده اولیه

برای تولید نرم افزار در فاز اول نیاز است که دقیق خواسته های خود را بدانیم و روی آنها تحلیل هایی داشته باشیم. برای مثال، شناسایی بازار، مراحل کسب درآمد، شناسایی رقبا، مشتریان و …

مرحله دوم: ایجاد طرح اولیه نرم افزار و بررسی آن از نظر تجریه کاربری

در این مرحله ساختار کلی اپلیکیشن مورد بحث قرار میگیرد که در اصطلاح به آن UX میگویند. صفحات و محل قرار گیری اجزای نرم افزار به صورت نمادین طراحی و از دید کاربران مورد بررسی قرار میگیرد.

طراحی ux و ui

مرحله سوم: طراحی و پیاده سازی طرح گرافیکی اپلیکیشن

در این مرحله طراحان گرافیک وارد عمل شده و شکل ظاهری نرم افزار را با جزئیات کامل آن طراحی میکنند. به این مرحله طراحی UI گفته می شود. معمولا فایل های گرافیکی طراحی شده با فرمت های رایج عکس بوده و در مراحل برنامه نویسی تبدیل به کد می شوند.

مرحله چهارم: برنامه نویسی و کدنویسی نرم افزار

این قسمت از کار مهمترین و زمانبرترین مرحله از مراحل تولید اپلیکیشن می باشد. بعد از انجام تحلیل های لازم و طراحی و پیاده سازی UI و UX ، پروژه وارد مرحله کدنویسی شده و به طور کامل مطابق با طرح های اولیه پیاده سازی خواهد شد.

مرحله پنجم: آزمایش اولیه نرم افزار

بعد از اتمام تقریبی مراحل کد نویسی، اپلیکیشن بر روی دستگاه های مختلف آزمایش شده و مشکلات اصلی نرم افزار شناخته می شود. بعد از بررسی و آزمایش اولیه، مجدد برنامه به مرحله برنامه نویسی برمیگردد و مشکلات احتمالی آن برطرف می گردد.

مرحله ششم: تست و دیباگ

به طور کل هر اپلیکیشنی بعد از کدنویسی با مشکلات و یا در اصطلاح با باگهایی مواحه میشود. در این مرحله اپلیکیشن در فضای محدودی نصب و مشغول به کار شده و در نهایت مشکلات احتمالی آن برطرف خواهد شد. لازم به ذکر است این مرحله میتواند تا سالیان سال پس از تولید نرم افزار ادامه داشته باشد.

مرحله پایانی: برندیگ

بعد از اتمام مراحل کدنویسی اپلیکیشن وارد بازار شده و باید برای شناختن آن به کاربران تلاشهای بسیار انجام داد. از راه های شناختن و تبلیغات اپلیکیشن میتوان به تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات کلیکی، ساخت تیزر و … اشاره کرد.

 

برای آشنایی بیشتر با مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن برای اندروید و ios لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید